توض
منو
60,000 تومان

پازل سه بعدی چهلستون قزوین

دسته بندی : پازل سه بعدي چوبي

افزودن به سبد خرید

جزئیات محصول

 • کد محصول

  58WE100

 • مدل محصول

  چوبی

 • تعداد قطعات

  98

 • گروه سنی

  کودک و نوجوان

 • درجه دشواری

  آسان

 • ابعاد

  215*254*232 میلی متر

کاخ چهلستون قزوین

معروف به عمارت کلاه فرنگی، بنایی است در شهر قزوین که تنها کوشک باقی‌مانده از مجموعه کاخ‌های سلطنتی دوران شاه تهماسب است. شاه تهماسب صفوی در سال 951 هجری قمری به دلیل تهدیدات عثمانی تصمیم به انتقال پایتخت از تبریز به قزوین گرفت و در همان سال اراضی موسوم به زنگی‌آباد را از میرزا شرف جهان یکی از بزرگان شهر برای احداث بنای شاهی خریداری کرد و به معماران برگزیده کشور دستور داد تا باغی در آن بسازند و در میان آن عمارتهای عالی، تالار، ایوانها و حوض‌های زیبا بنا کنند. 

نقاشی‌های دیواری طبقه اول نمونه‌ای از هنر نگارگری مکتب قزوین بوده و  شهرت جهانی دارد. وجود سه لایه دیوارنگاره حاکی از گذشت ادوار مختلف تاریخی بر آن است. تعداد نقاشی‌های دیواری این بنا مشخص نیست، اما طبق گفته‌های عبدالملک شیرازی این نقاشی‌های دیواری از آب طلا بوده‌اند. مکتب حاکم بر این نقاشی‌ها از تغییر و تحولات سیاسی نیز تأثیر گرفته، به نحوی که ظهور نادرشاه و مکتب افشاریه و همچنین ظهور قاجار نیز در سومین لایه نقاشی‌های کاخ چهل ستون قزوین دیده می‌شد که به مرور زمان از بین رفته‌است.

بازی فکری – بازی خانوادگی – بازی آموزشی – بازی ایرانی – بازی ساختنی – پازل – پازل سه بعدی – پازل سه بعدی چوبی – هدیه – کادو – هدیه تبلیغاتی – دکوری – تزئینی – بازی چوبی – سرگرمی آموزنده – ایرانی اسلامی – ماکت آثار تاریخی ایران – پازل بناهای تاریخی – پازل ابنیه تاریخی – ماکت آثار باستانی – افزایش هوش کودکان و نوجوانان – هویت ملی – افزایش تمرکز – افزایش دقت
 

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

طراحی شده توسط وب فارس