توض
منو
50,000 تومان

پازل سه بعدی ائل گلی

دسته بندی : پازل سه بعدي چوبي

افزودن به سبد خرید

جزئیات محصول

 • کد محصول

  39WE200

 • مدل محصول

  چوبی

 • تعداد قطعات

  104

 • ابعاد پازل

  175*175*90 میلیمتر

 • گروه سنی

  کودک و نوجوان

 • درجه دشواری

  آسان

عمارت ائل گلی تبریز ( ایل گلی )

ایل گلی یا شاه‌گلی یکی از مهم‌ترین گردشگاه‌های شهر تبـریز است که در جنوب شرق آن و در 7 کیلومتری مرکز شهـر واقع شده‌است. این مکـان در زمـان آق‌قویونلوهـا ایجاد شـده و در دوره صفویـان گسترش یافته‌است. عمق دریاچه شاه‌گلی 12 متر بوده و در محوطه آن قـایقرانـی انجام می‌شود. همچنین شهـربـازی (لوناپارک) و نیز مسافرخانه‌های متعددی در داخل این گردشگاه وجود دارد. با احداث هتل پارس ایل گلی، این گردشگاه جنبه جهانی پیدا کرده‌است.
عمارت کلاه‌فرهنگی هشت ‌ضلعی موجود در مرکز دریاچـه شاه‌گلی که به کـاخ شاه‌گلی شهرت دارد، امروزه به ‌صورت یک تالار پذیرایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بنـا پیش‌تر یک ساختمان یک‌طبقه خشتی و فرسوده بود. شهـرداری تبـریز در سال 1346 خورشیـدی ساختمان پیشین را تخریب و عمـارت دو طبقه جدید و مقاومـی در محل آن احداث کرد. کاخ شاه‌گلی در دوران حکومت سلطان یعقوب آق‌قویونلو احداث شده و در دوران سلطنت صفویـان گسترش یافته‌است. قهرمـان میرزا (هشتمین پسر عباس میرزا) نیز این عمـارت را تکمیل‌تر نموده و آن را به ‌صورت یک گردشگاه سلطنتی برای درباریان قاجار درآورده‌است.

بازی فکری – بازی خانوادگی – بازی آموزشی – بازی ایرانی – بازی ساختنی – پازل – پازل سه بعدی – پازل سه بعدی چوبی – هدیه – کادو – هدیه تبلیغاتی – دکوری – تزئینی – بازی چوبی – سرگرمی آموزنده – ایرانی اسلامی – ماکت آثار تاریخی ایران – پازل بناهای تاریخی – پازل ابنیه تاریخی – ماکت آثار باستانی – افزایش هوش کودکان و نوجوانان – هویت ملی – افزایش تمرکز – افزایش دقت

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

طراحی شده توسط وب فارس