توض
منو
70,000 تومان

پازل سه بعدی چوبی کاخ چهلستون اصفهان

دسته بندی : پازل سه بعدي چوبي

افزودن به سبد خرید

جزئیات محصول

 • کد محصول

  3we200

 • وزن

  1600 گرم

 • مدل محصول

  چوبی

 • تعداد قطعات

  91

 • ابعاد بسته بندی

  55*230*330 ميلي‌متر

 • ابعاد پازل

  106*300*200 ميلي‌متر

 • گروه سنی

  کودک و نوجوان

 • درجه دشواری

  آسان

کاخ چهلستون اصفهان 


🔹باغ موزه چهلستون از بناهای تاریخی اصفهان و بیش از ۶۷۰۰۰ متر مربع مساحت دارد، در دوره شاه عباس یکم احداث آن آغاز شد. وی کوشکی درمیان باغ بنا نهاد که این کوشک هسته اولیه کاخ را تشکیل داد که تالار میانی کاخ چهل ستون و غرفه‌های چهار گوشه آن را در بر می‌گرفت.

🔸زمان شاه عباس دوم، ساختمان تکمیل شد و در ساختمان موجود مرکزی، تغییرات کلی داده شده‌است و تالار آینه، تالار ۲۰ ستون، دو اتاق بزرگ شمالی و جنوبی تالار آینه، ایوانهای طرفین سالن پادشاهی و حوض بزرگ مقابل تالار با تمام تزیینات نقاشی و آئینه کاری و کاشی کاری دیوارها و سقفها افزوده شده‌است. 

🔹تالار مرکزی کاخ که اختصاص به میهمانان خارجی و شخصیت‌های کشورهای دیگر داشت حاوی نقاشی‌هایی است که وقایع تاریخی دوران‌های مختلف را بیان می‌دارند. این سالن با شکوه که بر گنبدی منقوش استوار است با لچکی‌های رنگارنگ و طرح‌های طلایی و شفاف از شاهکارهای هنری آن عصر محسوب می‌شود.

🔻وجه تسمیه

🔸اگرچه انعکاس ستونهای بیست‌گانه کاخ چهلستون در حوض مقابل کاخ، مفهوم چهلستون را بیان می‌کند، علاوه بر آن عدد چهل در ایران قدیم کثرت و تعدد را می‌رساند و وجه تسمیه عمارت مزبور به چهلستون می‌تواند به علت تعدد زیاد ستونهای این کاخ نیز باشد. برخی هم گفته اند که در ابتدا این کاخ چلستون داشته است. در ابتدا ستونها با پوششی از آینه‌کاری‌های زیبا تزیین شده بوده و بعدا تخریب شده است.

🔹کاخ چهلستون از نخستین بناهایی است که در آن تزئین وسیع، آینه ‌کاری، نقاشی های بزرگ دیواری و ستون های چوبی، با سرستون های مقرنس به کار رفته است. تمام دیوارها با آینه ‌های قدی و شیشه‌ ها و نقاشی های رنگی و زیبا تزئین شده بوده و همه درها و پنجره‌ها از نوع منبت و خاتم بوده است. مهارت و استادی ایرانیان در طرح این کاخ به خوبی مشاهده می شود که در آن فضای خارج از عمارت با فضای داخل آن، چنان مربوط و هماهنگ است که نمی توان تشخیص داد کجا یکی پایان می یابد و دیگری آغاز می گردد. ایوان اصلی و چشمگیر کوشک با ستون های متعدد که از ویژگی های بنا محسوب می گردند.

www.3dpuzzle.co

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

 1. نیوشا سپهرمنش

  سلام. من این پازل رو درست کردم. پازل ساخته شده از عکسی که روی جعبه هست خیلی زیباتر هست.

طراحی شده توسط وب فارس